Arıza Nedir ?

Cihazların beklenenden farklı çalışması, çalışmaması yada görevini yerine getirememesi durumlarının tamamı arızadır.

Arıza Onarımı Nedir ?

Cihazın görevini yerine getirmesini sağlamak ve aksaklıkları gidermek.

Arıza Onarımı Nasıl Yapılır ?

İlk olarak cihazlarda arıza tespiti yapılır. Rittal marka pano klimalarında cihaz ekranında arıza kodunu kullanırız. Servisimiz bu kod sayesinde cihazda meydana gelen arızalar hakkında öngörüde bulunur. Bu şekilde servisimiz İlk olarak Yerinde Servis seçeneğini devreye sokar. Cihazın arızası bulunduğu yerde giderilmeye çalışılır. Bu durum yeterli olmayacaksa cihaz servis merkezimize alınır. Servisimizde cihazın arıza tespiti yapılır. Çözüm için gerekli işlemler yapılır.

Arıza Onarımı Tamamlanması

Pano klimaları endüstriyel cihazlardır ve 7/24 çalışmaya uygun üretiliyor. Rittal Pano Kliması Bakımı düzenli yapıldığında senelerce arızalanmadan çalışıyor. Arızalanan cihazlar kullanıcısını sıkıntıya soktuğu için onarımı yapılan cihazların yeniden arıza vermemesi gerekiyor. Bu sebeple onarımın tamamlanması cihaz performans testlerinin tamamlanmasıyla ve cihazın bu testlerden geçer not almasıyla tamamlanıyor. Servisimizde onarımı yapılan ürünler garanti altına alınıyor. Onarımı yapılan ürünler cihazlar garantisi dolmuş olsa bile onarımı yapılan yerden 6 ay ile 1 yıl arası yeniden garanti altına alınıyor.

Onarılan Cihaz Teslimatı

Servisimizde onarım işlemi ve test süreci tamamlanan cihazlar yetkili personellerimiz tarafından kullanıcılara teslim edilir. Fabrika personeli cihaz elektriğini bağlar ve cihaz çalışır duruma getirilir. Bu durumda cihaz kontrolleri son bir kez daha yapılır. Sonuç olarak cihaz fabrika personeliyle birlikte yeniden kontrol edilir. Çalışır durumda olduğu, fiziki koşulların elverişliliği gözlemlenir ve servis hizmeti bu şekilde tamamlanır.